Блог
Коли збирати осінній урожай та як покращити його лежкість: головні секрети успіху
Осінній овочевий урожай – результати кропіткої роботи у весняно-літній період. І з настанням осені кожному хотілося, аби він добре зберігався до наступної весни. Коли розпочинати сезон збору урожаю та як підвищити лежкість овочів – спробуємо розібратись далі.
Кожна культура має свої особливості
- Картопля – готова до збирання приблизно через 3 місяці після посадки (але є різні сорти). Має підсохнути після викопування, зберігатися у сухому, темному і прохолодному приміщенні, захищеному від сонячних променів.
- Коренеплоди – викопують перед заморозками. Видаляють з них листя, залишки ґрунту.
- Капуста – витримує незначні заморозки, має вирізатися у суху сонячну погоду. Для гарної лежкості її слід розкласти зрізами догори, на відстані одна від одної.
- Цибуля та часник готові до викопування, коли шийка розм’якшується, стає сухою. Викопувати їх слід у сонячний день, щоб зубки та головки добре просохли. Верхній шар лусок не знімати.
- Гарбузи збирають у вересні-жовтні, до заморозків, коли стебла стають жовтими та здерев’янілими (основу стебла слід залишити). Розмістити у сухому приміщенні.
- Помідори, перець – їх зрілість визначають за кольором, смаком, стиглі плоди зривають та вживають у їжу.
- Морква – про стиглість свідчить пожовтіння кінчиків листя. Оптимальний період викопування – вересень-жовтень. Зберігати можна у сухих ящиках, в піску, глині.
- Буряк – збирають через 3-4 місяці після сівби. Плоди обсушують, видаляючи хвостики. Закладають у ящики для зберігання.
Що важливо для збереження урожаю?
Головні моменти – підтримання оптимального температурного режиму, вологості, вентиляції. Тара для овочів має добре провітрюватись. Самі ж плоди на зберігання відправляють тільки здорові, без пошкоджень, явних ознак хвороб. Слід зауважити, що поганими «сусідами» один одному стануть помідори + картопля, цибуля + картопля, огірки + помідори.
Якщо зробити все правильно та вчасно – можна покращити лежкість плодів, їх смакові якості та забезпечити себе овочами аж до наступної весни.